null Cesta proti proudu Nežárky

Tip na výlet

Cesta proti proudu Nežárky

  • Délka: 30 km
  • Typ: cyklo
  • Obtížnost: lehká
Koryto řeky Nežárky

Skoro 30 km dlouhý cyklistický výlet podél řeky Nežárky po značené cyklotrase vás zavede do odlehlejší části chráněné krajinné oblasti Třeboňsko. Zdejší svébytnou krajinu po tisícetí utvářely nejen přírodní procesy, ale v posledních staletích také lidská činnost. Podobně jako slavné třeboňské rybníky.

Výlet je nejlepší zahájit ve Veselí nad Lužnicí na soutoku Nežárky s Lužnicí. Kam až dojedete, si můžete naplánovat podle svých časových, fyzických i dopravních možností. Skončit lze kdekoliv. Vrátit se můžete hustou sítí cyklotras, anebo si můžete jízdu prodloužit až do Jindřichova Hradce a k návratu využít přímý vlakový spoj do Veselí nad Lužnicí.

Trasa není vůbec náročná, vhodná je především pro trekingová kola. Trasa vede v blízkosti řeky proti proudu jejího toku po dobře značené cyklotrase - symbol řeky s písmenem N.

Autoři fotografií: Markéta Drábková a Jiří Neudert a archiv Správy CHKO Třeboňsko.

Více o výletu

Při svých cestách prosíme, buďte k přírodě ohleduplní. Postačí k tomu jen pár zásad. Více o tom, jak se chovat v přírodě se můžete dozvědět z krátkých videí o rodině Veverkových.

Další výlety:

www.snamidoprirody.cz

 

Galerie

Květonosné stvoly žebratky jsou naplněné vzduchem, takže trčí vysoko nad hladinu. Po odkvetení vzduch vypustí a zanoří se.
Čáp černý s mláďaty.
Lipová alej z jemčinské obory.